Zajęcia TRE Warszawa
Strona główna » Spis treści » Kim jest provider TRE ®?

Kim jest provider TRE ®?

Certyfikowany Provider TRE ® to osoba, która przeszła roczne szkolenie pod okiem doświadczonego nauczyciela TRE ®, poprzedzone własną praktyką. Aby uzyskać licencję providera TRE ® trzeba również przejść szereg superwizji podczas których doskonali się swój warsztat pracy i umiejętności towarzyszenia drugiej osobie w uwalnianiu napięcia z ciała metodą TRE ®.

Ten wpis jest częścią serii wpisów na temat TRE ®:
Zrzucanie napięcia, otrząsanie się z emocji – co to jest TRE ®?

Czego można się spodziewać po providerze TRE ®?

Provider TRE ® jest to osoba, która posiada wiedzę (zarówno teoretyczną jak i praktyczną) na temat traumy, stresu, układu nerwowego, metod pracy z ciałem. Jest to osoba, która przeszła swój własny, pogłębiony proces pracy z ciałem i emocjami. Provider TRE ® to osoba, która widziała już wiele osób będących w tym procesie – zarówno podczas szkolenia, gdy obserwowała i towarzyszyła procesowi innych osób oraz podczas sesji TRE ® z klientami.

Dzięki temu provider TRE ® może służyć swoim spokojem i zrozumieniem tego procesu, co może zwiększać poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia dla tego co się dzieje z ciałem i emocjami podczas uwalniania nagromadzonego napięcia metodą TRE ®. Można powiedzieć, że provider służy jako rodzaj uziemienia dla uwalnianego przez klienta napięcia na sesji TRE.

Równie ważne, a może nawet ważniejsze jest to, że Provider TRE ®, który przeszedł szkolenie zna również ograniczenia swoich kompetencji i wie czego nie robić. Powinien mieć wyczucie czego nie robić, żeby nie przestymulować człowieka, dać mu wskazówki kiedy odpocząć i zintegrować uwolnione napięcie.

Jak sprawdzić, czy osoba ma uprawnienia do prowadzenia sesji TRE®?

Lista wszystkich osób, które ukończyły licencjonowane szkolenie TRE® znajduje się na stronie tre-polska.pl w zakładce „Znajdź providera”. Jeśli mieszkasz poza granicami Polski możesz się posłużyć stroną traumaprevention.com.

Warto spróbować sesji TRE u różnych licencjonowanych providerów, ponieważ praca z TRE jest procesem, w którym relacja i wynikające z niej poczucie bezpieczeństwa jest bardzo istotne.

Osoby, które są w trakcie szkolenia od ukończenia 3 modułu szkolenia prowadzą bezpłatne sesje, nagrywają swoją pracę i poddają ją superwizji. Sesja z osobą, która jest w trakcie szkolenia to okazja, by zapoznać się bez żadnych kosztów z metodą TRE w zmian za pomoc w procesie certyfikacji.

Jeśli chcesz umówić się ze mną na bezpłatną sesję w ramach mojego szkolenia napisz na: alicja@higienamyslenia.pl lub na moich social media (instagram i facebook)

Relacja z providerem, klucz do sukcesu

Czy tego chcemy czy nie, osądzamy ludzi podprogowo zanim jeszcze zdążymy sformułować na ich temat świadomą myśl. Z jednym providerem możemy czuć się bezpiecznie i wspaniale się przy nim rozluźniać, a inny może budzić w nas irracjonalną wrogość lub lęk. Efekty ćwiczeń TRE mogą być wtedy nikłe, ponieważ nie będziemy w stanie się przy tej osobie rozluźnić.

To nasze ciało decyduje, czy czuje się przy danej osobie bezpiecznie, nie zaś nasza wola „no daj spokój, przecież to jest nauczyciel TRE a nie Twoja nauczycielka od matematyki z liceum, weź się natychmiast rozluźnij i rób te ćwiczenia!”. Jeśli więc trafiłaś/eś na providera, przy którym czujesz się spięta, śmiało możesz spróbować tego procesu z inną osobą. Z Twoim ciałem i Twoimi reakcjami wszystko jest w porządku, potrzebujesz po prostu osoby przy której poczujesz się bezpiecznie i nie jest to zależne od Twojej świadomej woli ;-).

Jeśli masz ochotę spróbować TRE i jesteś z Warszawy możesz zapisać się na sesje TRE grupową lub indywidualną u mnie

Więcej informacji na temat TRE

tre-polska.pl
traumaprevention.com
Levine Peter, Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy, Czarna owca

Inne moje treści, które mogą Ci się spodobać

Zrzucanie napięcia, otrząsanie się z emocji – co to jest TRE ®?
Pułapka: Szukanie aprobaty u innych
Stres – słowo-przykrywka, czy prawdziwa emocja?
Co ładuje Twoje baterie?
Dlaczego sięgamy po alkohol pomimo przykrych konsekwencji?

Seria wpisów o Terapii Schematów

Schemat Podatność na zranienie lub zachorowanie
Schemat Nadmierne Wymagania
Schemat Izolacja społeczna
Schemat Porażka w Terapii Schematów

Social media

Instagram – @higienamyslenia
Facebook – @higienamyslenia
YouTube – @higienamyslenia

Zdjęcie autorstwa Shashi ChaturvedulaUnsplash

🔏 Pozostało 77% treści do przeczytania. Oraz czeka na Ciebie więcej ;-)

Strefa Czytelnika to ponad 100 merytorycznych, opartych na źródłach i napisanych lekkim piórem tekstów na tematy psychoedukacyjne. Każdy tekst to wynik wielu godzin poświęconych na czytanie, doświadczenia własne z terapii i szkoleń oraz na koniec około 4 godziny pisania samego tekstu.

Możesz dołączyć do Strefy Czytelnika korzystając ze specjalnej oferty z bonusami:

Dołącz do Strefy Czytelnika

lub poczytaj pozostałe bezpłatne treści

⚡ Otrzymujesz natychmiastowy dostęp do ponad 100 artykułów
🛍️Mini Kurs Potrzeby Wewnętrznego Dziecka za 67zł 0zł
✒️ 25 strong PDF materiałów do pobrania za 67zł 0zł
📧 Co tydzień jeden tekst do poczytania na Twojej skrzynce mailowej
🔐 Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku
🍀 Rezygnacja w dowolnym momencie